معرفی کمیته های انجمن پخش اصفهان

1-كميته فناوري اطلاعات
لزوم داشتن يك سايت جهت ارتباط بيشتر و تبادل اطلاعات بين اعضا و همچنين ساير ارگان هاي ذيربط با همت كميته it فراهم گرديد و اين سايت با آدرس www.apesf.ir راه اندازي شده است.
ضمنا با توجه به مشكلاتي كه شركتهاي عضو با تعدادي از شركتهاي نرم افزاري داشتند، اين كميته اقدام به برنامه ريزي جهت دعوت از آنها براي حضور در جلسات مشترك با شركتهاي ذيربط در محل انجمن نمود.
بررسی و معرفی سایر نرم افزارهای مربوط به صنعت پخش به اعضا.

2-كميته دارويي
این کمیته باتوجه به افزایش قابل توجه شرکتهای توزیع کننده دارو از سال 1385 از 6 شرکت در اصفهان کار خود را آغاز نمود. با عنایت به حساسیت تهیه و توزیع اقلام دارویی بین مراکز درمانی و داروخانه ها و لزوم ایجاد یک راهکار مشترک در رفع مشکلات این شرکتها و از همه مهمتر تبادل تجربیات، تعامل با مشتریان و همکاری نزدیک با معاونت محترم غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و انجمن داروسازان و ارائه امکانات این کمیته برای تسهیل در رفع معضلات معاونت محترم غذا و دارو و همچنین هماهنگی بیشتر بین شرکتهای عضو با انجمن داروسازان کار خود را ادامه داد كه در اين راستا با نشست‌هاي متعدد  انجمن پخش با معاونت محترم غذا و دارو و انجمن داروسازان تفويض بعضي از مسئوليتهاي اجرايي معاونت غذا و دارو به انجمن صنعت پخش صورت گرفت.

3-كميته غذايي و بهداشتي
با توجه به ايجاد اين باور كه اين انجمن مي تواند در ایجاد وحدت رویه راهکارهایی ارائه دهد، كميته غذايي با حضور مديران كليه شركتهاي توزیع محصولات غذایی عضو تشكيل شد که در حال حاضر این کمیته با کارگروه مالی خود به شناسایی مشتریان دارای مشکل حساب پرداخته و در خصوص استراتژی برخورد با آنها تصمیم گیری می نماید.

4-کمیته آرایشی بهداشتی
این کمیته به اثبات ماهیت حقوقی توزیع کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی پرداخته و مسائل تخصصی آنها که در کمیته های غذایی و دارویی قابل طرح نیست در کمیته آرایشی و بهداشتی مورد پیگیری قرارمی گیرد.

5-كميته سرمایه انسانی و پژوهش
يكي از نيازهاي اوليه شركتهاي عضو كمبود شديد نيروهاي متخصص در امر بازاريابي و فروش، انبارداري، توزيع و همچنين حسابداري بود كه سازمانها و موسسات آموزشی با تعیین چارچوب و سرفصل‌هاي مد نظر انجمن نسبت به آموزش نيروهاي مورد نياز اقدام نمودند.

6-كميته رفاهي
اين كميته در زمينه رفاهي و ورزشي اقداماتي از قبيل عقد قرارداد با چند شركت بيمه گزار در خصوص بيمه تكميل درمان ، شخص ثالث ، مسئوليت ، بدنه اتومبيل و .... ، همچنين استفاده از استخر، امكانات دندانپزشكي ، آزمايشگاهي و تالارها جهت برگزاري مراسم براي پرسنل شركتهاي تحت پوشش و بررسي زمينه ايجاد تعاونی مصرف و احداث شهركي بنام شهرك شركت‌هاي پخش اقدام نموده است.

7-كميته مالي
ارتباط با مديران روساي بانكها در زمينه تسهيلات  براي شركتها ، راهنمايي در جهت داشتن دستگاه‌هاي پوزهاي سيار، جوابگويي به مسائل مالياتي، اطلاع رساني به اعضا در رابطه با هرگونه تغييراتي كه در آيين نامه و مقررات امور
مالياتي، نرخ هاي بانكي، مارژين هاي پخش و ... از فعاليت‌هاي اين كميته محسوب مي‌شود.

8-کمیته مالی شرکت های دارویی
شکل گیری کمیته مالی با حضور مدیران مالی شرکت های دارویی جهت ساماندهی بهتر تصمیمات کمیته های دارویی و شناسایی مشتریان بد حساب بوده است.

9-كميته حقوقي
اين كميته به بررسي شكايات في ما بين پرسنل شركتها با مديران خود، رسيدگي به شكايات شركت‌هاي عضو از تامين كنندگان محصولات خود، رفع مشکلات شرکت ها با مشتریان، دادن مشاوره در زمينه هاي عقد قرارداد كارگر با كارفرما و مواردي از اين قبيل، مي پردازد.